Berieme si pôžičku

 

 

 

Čo je potrebné vedieť keď si berieme pôžičku, alebo úver?

 

Základná otázka, ktorá zaujíma mnohých z nás. Predtým ako sa dostanete k odpovedi Vám doporučujem prečítať si tento článok, zaoberajúci sa tým čo si treba poriadne premyslieť.

Čo je teda potrebné vedieť? - Predovšetkým základom je uvedomiť si základné pravidlo: Neprikrývaj sa perinou na ktorú nemáš! Tým nechcem odrádzať ľudí od braní pôžičiek, len chcem upozorniť, aby za žiadnych okolností nešli do rizika, že by neboli schopný pôžičku splatiť.

 

Na čo si mám dať pozor a čo nerobiť?

Pozor si treba dať predovšetkým, aby človek nerobil zbytočné chyby, ktoré by ho mohli stáť priveľa peňazí a prebdených nocí. Najčastejšie a zároveň často najväčšie chyby sú rozobrané v príspevku tu.

 

Ktorý typ pôžičky je pre mňa ten najlepší?

Pôžičky sa odlišujú vo svojich typoch, ale aj všetky spoločnosti poskytujú často ten istý typ pôžičky, napr. pre študentov a pritom môže byť pre niekoho výhodný a pre niekoho naopak nie. Je preto veľmi dobré ak si človek podľa svojho typu pôžičky skontroluje všetky možnosti a zistí si ktorá spoločnosť, či už banka, alebo iná inštitúcia ponúka.

 

Aký zákon upravuje inštitút pôžičky a aké sú moje práva?

 

Občianky zákonník - tu doporučujeme pozrieť predovšetkým 657 a nasledujúce, ale zároveň aj všeobecné ustanovenia na začiatku zákonu

 

Zákon o o spotrebiteľských úveroch a o iných úveroch a pôžičkách pre spotrebiteľov a o zmene a doplnení niektorých zákonov

 

Poprípade obchodný zákonník ak uzatvárate pôžičku medzi spoločnosťami

 

 

Sú rozdiely medzi pôžičkami? - napr. pre nezamestnaných a pre študentov?

Áno, medzi jednotlivými druhmi pôžičiek sú rozdiely. O bližších charakteristikách a špecifikách jednotlivých pôžičiek sa dočítate po výbere tu

 

 

 

 

Berieme si pôžičku

uver jeho druhy atd

Vždy si je vhodné predtým ako si človek berie pôžičku zistiť niektoré fakty. Hlavne si rozmyslieť aký typ úveru, alebo pôžičky je pre nás ten najvhodnejší. V tomto článku sa budeme venovať veciam, ktoré treba mať na pamäti pri podpisovaní zmluvy o pôžičke a na čo si dať pozor.

Ako sa zbaviť dlhov

 dlhy z uverov

Dlhy sú problémom viacerých z nás. Ešte väčším problémom keď sa človek dostane do takej situácie, že ich nie je schopný zaplatiť a berie na zaplatenie pôvodných dlhov ďalšiu pôžičku. V tomto článku sa dočítate o tom sa dá z dlhmi vysporiadať

Pôžička na školné zničila časť života

studentska pozicka

Skutočný príbeh o jednom chlapcovi v Spojených štátoch, ktorý sa rozhodol ísť na vysokú školu, aby z neho "niečo bolo" a mal v budúcnosti ľahší život. Opak sa však stal pravdou a za pôžičku, ktorú si vzal musel ťažko zaplatiť.